Organizacja halloween’owych imprez, bali lub ,,domówek” z każdym rokiem zyskuje na popularności. Najczęstsze skojarzenia z Halloween to straszne  przebrania, dynie w każdej formie, mnóstwo słodkości oraz świetna zabawa w gronie przyjaciół. No właśnie…w tym roku to Ty obiecałaś zorganizować imprezę halloweenową  u siebie w domu. Czasu zostało bardzo mało, ale mamy dla Ciebie niezawodną checklistę, która pomoże Ci zorganizować przyjęcie w iście upiornym klimacie. Będzie strasznie, niezapomniane i nietypowo!

1. Zaproszenia, które nakreślą styl imprezy

Przygotowania do imprezy warto zacząć od zaproszenia gości. W tym celu możesz skorzystać z graficznej formy zaproszeń, co będzie o wiele ciekawsze od zwykłej wiadomości tekstowej. Zaproszenie możesz przygotować w bezpłatnym programie Canva, gdzie znajdziesz gotowe szablony. Poprzez zaproszenie możesz przekazać informację o dacie i godzinie, ale również nakreślić styl imprezy. Nie zapomnij wspomnieć, że straszne przeprania są obowiązkowe!

Zaproszenie na imprezę Halloween

2. Przebrania

Czym byłoby Halloween bez strasznych kostiumów?  Możesz przebrać się  za mumię, wampira, ducha, wiedźmę czy kościotrupa. Choć nasza upiorna propozycja to „Upiorna Pani Domu” – słodki fartuszek pobrudzony krwią, przerysowany makijaż oraz rozczochrane włosy – wersja idealna, prawda?  Akcesoriów do przeprania możesz szukać w sieciowych sklepach, warto również wybrać się do lumpeksu lub wypożyczalni kostiumów i tam poszukać odpowiedniego stroju.

3. Klimatyczne przekąski

Halloweenowe specjały i pyszności wprawią gości w dobry humor. Niezawodne w tym dniu są przekąski, które  możesz szybko przygotować i  podawać gościom  na papierowych talerzach, ozdobionych mrocznymi motywami: pająki, krew, nietoperze.

Na słodki deser doskonale sprawdzają się paluch wiedźmy – czyli kruche ciasteczka w kształcie palca. Na zakończeniu znajduje się „paznokieć z migdałów’ oraz krew z konfitury wiśniowej – są obrzydliwie pyszne!

Jako danie wieczoru sprawdzi się  zupa dyniowa, a do drinków możesz dodać liczi wypełnione borówką – wygląda jak gałka oczna!

Dekoracje Halloween
Dekoracje Halloween

4. Dekoracje

Koniecznie zadbaj o stworzenie odpowiedniej atmosfery, poprzez wystrój i muzykę. Poszukaj dźwięków rodem z horrorów. Klimatu nada też półmrok – pamiętaj więc o zasłonięciu zasłon w oknach. Na prawdziwym halloween’owym party nie obejdzie się bez dyni! Kilka dni przed imprezą wydrąż kilka dyni, przygotuj świeczki i stwórz lampiony. Świeczek możesz użyć również do oświetlenia pomieszczenia, ale bezpieczniej będzie użyć modeli na baterię; 😉 Pomysłem na dekorację wnętrz jest również powieszenie w rogach pokoju sztucznych pajęczyn z dużymi pająkami czy ozdób w kształcie czaszek, czy nietoperzy.