Zmiana pory roku to doskonały moment na wprowadzenie drobnych zmian w aranżacji wnętrz. Lato to gra kontrastów od soczystych i energetycznych kolorów, po delikatne pastele, natomiast barwy jesieni i zimy mają za zadanie wprowadzić do pomieszczenia harmonię i wyciszenie. W stonowanym pomieszczeniu łatwiej jest zregenerować siły po intensywnym okresie letnim.

Modne kolory jesień / zima 2020

Trendy wnętrzarskie jesień / zima 2020 zapowiadają powrót do stonowanych barw w odcieniach beżu oraz brązu.  

Beż to kolor z jasnej palety kolorów, który doskonale sprawdza się w małych, zaciemnionych pomieszczeniach. Możesz użyć go jako kolor przewodni ścian – świetna alternatywa dla popularnych szarości. Natomiast brąz to kolor z nutą elegancji, która wprowadza do pomieszczenia poczucie ciepła.

Zdaję sobie sprawę, że beże i brązy nie są kolorami dla każdego. Jeśli zdecydowanie lepiej czujesz się w towarzystwie intensywnych kolorów to postaw na kolory w wersji „przygaszonej” z matowym wykończeniem. W takiej wersji doskonale sprawdza się zieleń, granat, a także róż i czerwień. 

Idealnym uzupełnieniem zarówno jednej, jak i drugiej wersji kolorystycznej jest drewno. Faktura drewna nadaje pomieszczeniu przytulności, a ten efekt jest bardzo przydatny w kontekście nadchodzących chłodnych dni i wieczorów.

Modne kolory jesień / zima 2020
Modne kolory jesień / zima 2020

Poduszki /koce / zasłony – musisz to mieć!

Trudno jest wyobrazić sobie jesienny lub zimowy wieczór bez ciepłego kocyka, miękkiej poduszki i kubka z gorącą herbatą. Wykorzystaj potencjał tych pór roku i postaw na dodatki w postaci dekoracyjnych poduszek oraz ciepłych pledów.  Ponadto trendy jesień / zima 2020, mocno stawiają na grube zasłony z tkaniny typu velvet lub welur. Doskonale wyeksponują okno oraz niskim kosztem odmienią styl Twojego salonu.

Kolekcja tkanin Aurora – Mir-tex24

Zadbaj o klimatyczne oświetlenie

Gdy za oknem pojawia się zmierzch, dużą rolę w naszym domu odgrywa gra świateł. Na wyposażeniu każdego domu znajdują się lampy sufitowe, jako główne oświetlenie pomieszczenia. Duży wybór lamp umożliwia dopasowanie jej do Twojej wizji aranżacji. Jednak ten rodzaj światła nie zawsze dba o nastój w pomieszczeniu. W tym zadaniu o wiele lepiej sprawdzają się lampy stojące z punktowym oświetleniem. Możesz ustawić ją w pobliżu ulubionego fotela, gdzie z książką w ręku spędzisz miły wieczór. 

Trendy wnętrzarskie jesień / zima 2020 – rośliny doniczkowe

Powrót do natury jest widoczny nie tylko w stosowanych fakturach, imitujących drewno, ale również w zwiększającej się ilości roślin w naszych domach. Można śmiało powiedzieć, że kwiaciarnie przeżywają ponowny rozkwit. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się kwiaciarnie online i powiem Wam, że test zdały pozytywnie. Kwiaty dotarły do mnie bez najmniejszych uszkodzeń. Ciekawostką jest również to, że istnieje ranking modnych roślin doniczkowych. W czołówce znajduje się:

  1. Eukaliptus –  krzaczek lubi umiarkowane podlewanie i raczej słoneczne stanowisko.
  2. Starzec Rowleya – piękna roślina, której liście przypominają zielone kuliki groszku lub koraliki.
  3. Paprotka – Nie tylko doskonale się prezentują, ale także dbają o czyste powietrze. Pochłaniają formaldehyd, neutralizują promieniowanie pochodzące z ekranów i wyświetlaczy.
  4. Monstera – również pochłania szkodliwe substancje znajdujące się powietrzu. Ponadto nie jest trudna w uprawie, lubi półcień i umiarkowane podlewanie.
Modne kwiaty – trendy jesień / zima 2020