Wiosną wstępuje w nas nowa energia, która pcha do działania i przyklaskuje nietuzinkowym pomysłom! Wiosną nabieramy odwagi i śmielej wkraczamy w nieznane! Wykorzystaj tę pozytywną wibrację i wnieś do swojego wnętrza, powiew wiosennej świeżości! A na co szczególnie warto zwrócić uwagę – podpowiadam  w poniższym artykule!

Wyprawa na strych

Warto od czasu do czasu odwiedzić własny strych lub dziadków albo zapytać sąsiada, ciocię lub wuja, czy nie mają u siebie jakichś skarbów w postaci starego krzesła, fotela, czy nawet stolika nocnego!  Oni pewnie zdziwią się, że nazywasz to skarbem, ale Ty bierz i pytaj o więcej! Renowacja mebli jest to gorący hit, a jak podglądam, jak robią to inni, to jestem oszołomiona i zakochana! Tylko spójrzcie, o to przykłady z Pinterestu! Podobno renowacja mebli nie jest trudna, a liczne instrukcje jak to zrobić, znajdziesz na YouTube. Gdy tylko znajdę taki fotel, odraz zabieram się do pracy!

Blisko natury – faktura drewna!

Wszystko, co nawiązuje do natury, jest w tym sezonie (i pewnie też w następnych) modne! A projektanci mebli świetnie o tym wiedzą i coraz częściej tworzą meble, których faktura doskonale imituje fakturę naturalnego drzewa. Takie meble wyglądają świetnie, są wytrzymałe, ale o wiele tańsze i lżejsze niż meble wykonane z naturalnego drzewa. Dla przykładu zamieszczam szafkę RTV o wybarwieniu dąb wotan.  Głębia koloru doskonale podkreśla sęki oraz prostą formę szafki. Przyznacie, że całość prezentuje się nowocześnie?

szafka RTV
Szafka RTV Manitoba

Wiosenny Classic Blue – kolor roku 2020

Nie możemy pominąć najmodniejszego koloru 2020 roku – Classic Blue!  Choć wiosna kojarzy się nam z soczystą zielenią i  energetyczną żółcią to we wnętrzach nadal króluje ciemny odcień niebieskiego. Możesz zastosować go jako kolor dominujący na ścianach lub jako przełamanie monochromatycznego salonu. Moja propozycja to duży i wygodny narożnik!  Narożnik to mebel użytkowy, który narażony jest na większe zabrudzenia, dlatego warto rozważyć zakup tego mebla w kolorze nawiązującym do granatu.

narożnik do salonu
Narożnik do salonu Wales

Metalowe akcesoria

W nadchodzących sezonach, włącznie z tym wiosennym, królować będą dodatki oraz meble, które bazują na metalowej konstrukcji. Doskonale będą komponować się z wnętrzami, które dążą do minimalizmu i industrialnego lub loftowego stylu.  Prezentowane meble idealnie uzupełni bujna roślinność, która będzie cieszyć oko przez cały rok!

Kropką nad „I” każdej wiosennej aranżacji są oczywiście kwiaty! Z utęsknieniem czekam na maj i moment, gdy rozkwitną obłędnie pachnące bzy! W akompaniamencie ich zapachu uwielbiam czytać książki – najlepsza aromaterapia na świecie. A jakie kwiaty Ty najbardziej lubisz?

kwiaty - bzy

Pozdrawiam, D.