Czy wyczekujesz wyższych temperatur, pogodnego nieba oraz dłuższych dni? Nie jesteś w tym sama! Ładna pogoda jest główną motywacją do działania oraz dostarcza solidnej dawki energii! Warto więc w każdej wolnej chwili delektować się ładną pogodą.

2020 rok nauczył nas korzystać z tego co mamy wokół siebie, a w szczególności z ogrodów, tarasów i balkonów. Stały się one oazą spokoju i relaksu w chwili gdy zostały zamknięte parki, lasy, plaże oraz górskie szlaki. Mała namiastka przyrody musiała zaspokoić duże potrzeby.

Czasy epidemii to odrodzenie balkonowych tradycji. Choć każdy z nadzieją patrzy na obecny rok, to nawyk picia kawy na balkonie w słoneczny dzień z pewnością zostanie utrzymany. Ten mały rytuał dodatkowo może uprzyjemnić ładna aranżacja, a początek kwietnia to najlepszy moment, by zadbać o wystrój balkonu.

Idealny balkon

Kwiaty na balkon

Zapach kwiatów to ukojenie dla duszy, a kolory, które im towarzyszą, napełniają optymizmem i radością. Warto wybrać się do sklepu ogrodniczego lub zamówić przez Internet kwiaty w ulubionych kolorach. Jednak przy ich wyborze kieruj się upodobaniem kwiatów wobec nasłonecznienia.

Jeśli Twój balkon jest słoneczny, wybierz takie odmiany kwiatów jak:

Aksamitka, która kwitnie od początku lipca, aż do pierwszych przymrozków.

– Popularna Petunia, która swoim kolorami zachwyci Cię już z początkiem maja.

Bratki polecają się na pierwszą połowę roku, gdyż ich okres kwitnięcia przypada od marca do czerwca.

– przekwitnięte Bratki możesz w czerwcu wymienić na Nemezje, które doskonale pasuję do wakacyjnych klimatów.

Kwiaty na balkon

Kwiaty na zaciemniony balkon

Begonie to idealne kwiaty do uprawy w cieniu, a dużymi pąkami kwiatów będzie urzekać od maja do późnej jesieni.

– Jeśli natomiast lubisz delikatny kwiatostan, to doskonale sprawdzi się Dzwoneczek w urokliwym fioletowym odcieniu.

– od kwietnia do października kwitnie hipnotyzująca Fuksja.

– w zestawieniu nie można pominąć ponadczasowych pelargonii, które lubią cień oraz bezwietrzne zakątki, podobnie jak Niecierpek.

Balkon to również idealne miejsce na mini ogródek lub zielnik. Świeża bazylia, oregano lub szczypiorek to najlepszy dodatek do wiosennych sałatek, a liść mięty to uzupełnienie lemoniady.

Meble na balkon

– palety, koce, poduszki

Balkon to nie tylko piękne kwiaty, ale również wygodne siedzisko, które umożliwi ich podziwianie oraz delektowanie się smakiem kawy. Jeśli chcesz ten kącik zaaranżować bardzo tanim kosztem, to wystarczy kilka palet, z których możesz wykonać kanapę oraz stolik kawowy. Na palety, które będą służyć do siedzenia, połóż miękkie koce oraz poduszki. Dzięki temu uzyskasz bardzo romantyczny klimat.

– meble ogrodowe sklepowe

Jeśli dysponujesz nieco większym balkonem, to doskonale sprawdzą się meble ogrodowe, które możesz zakupić przez Internet. Komplet mebli balkonowych może być wykonany z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Ten ostatni rodzaj wykonania cieszy się największą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne.

– wiszące fotele

Wiszące fotele to HIT ostatnich sezonów! Doskonale sprawdzają się w aranżacji balkonu, tarasu, czy ogrodu. Ponadto po sezonie fotel możesz umieścić we wnętrzu sypialni lub salonu, jako ciekawą dekorację! Wiszące fotele mogą przyjmować róże formy, ale do tych najpopularniejszych zalicza się fotel w kształcie jajka.

Wiszący fotel na balkon

Dodatki na balkon

Uzupełnieniem balkonu będą stylowe dodatki. W zależności od stylu dobierz pasujące donice oraz dywaniki zewnętrzne. Kluczowe są również lampy np. w kształcie lampionów, czy sznur dużych żarówek. W zewnętrznych lampach najfajniejsze jest to, że nie potrzebują prądu, gdyż wystarczą im promienie słońca do naładowania swoich baterii.