Co roku obiecują sobie, że nie zostawię wszystkiego na ostatnią chwilę – niestety co roku wychodzi, jak zawsze! Jednak nigdy nie próbowałam przedświątecznych zadań rozpisać. Może ten sposób się sprawdzi i w tym roku uda się wszystko zrealizować, co sobie postanowiłam?

Czas przedświąteczny mknie tak szybko, że nawet sanie Św. Mikołaja mają problem z wyrobieniem na zakręcie. Co roku mam wrażenie, że jest końcówka listopada, a po niej od razu 24 grudnia, a gdzie podział się 1,10 lub 15 grudnia? Zniknął w czasoprzestrzeni? W tym roku postanowiłam przypilnować wszystkich dni w kalendarzu i z każdym efektywnie współpracować, a  pomoże mi przy tym wypisanie wszystkich przedświątecznych planów i zrealizowanie ich w określonym czasie. Planów oczywiście jest sporo, niestety czasu zostało już niewiele!

Prezenty

Jeśli przyznawaliby nagrody za wymyślanie prezentów na ostatnią chwilę, to pierwsze miejsce jest z pewnością moje, choć wiem, że takich jak, do tego konkursu stanęłoby o wiele więcej!  Dziś nie mam czasu, jutro z pewnością o tym pomyślę, hmm…może kupię książkę…przecież miałam oddać książkę do biblioteki – zmiana tematu, pomysł na prezent uciekł w niepamięć.

W tym celu stworzyłam mini listę, gdzie wypiszę propozycję prezentów dla najbliższych osób. Pomysł przy prezentach jest najważniejszy, później już jakoś idzie! Własną listę możesz zrobić w darmowym programie Canva.

Checklista prezentów
Checklista prezentów – link do własnej edycji w programie Canva: https://bit.ly/3pWe52D

Wszystkie prezenty obiecują zamówić do 6.12. – wcześniejsze zamówienie prezentów pozwala na ewentualną wymianę lub zmianę prezentu. Trzeba również pamiętać, że czas dostawy w okresie świątecznym może być wydłużony.

Świąteczne dekoracje

Co roku namiętnie przeglądam Internet w celu znalezienia idealnych dekoracji świątecznych do mojego mieszkania. W pewnym momencie głowa zaczyna pękać od pomysłów, a w ostateczności nie robię niczego, bo zbyt długo zastanawiam się „co będzie najlepsze i najładniejsze”. W tym roku plan jest prosty – zacznę od dekoracji na drzwi oraz stroika na stół. Takie dekoracje mogą pojawić się już na początku grudnia.

Data wykonania 1.12  – niech klimat świąt powoli zakrada się do mieszkania!

Co ja ubiorę?

Wigilijny dzień jest bardzo pracowity i stosunkowo krótki, kobiecie pracującej może w tym dniu zabraknąć czasu dla siebie, dlatego warto zaplanować swój wigilijny strój z wyprzedzeniem, by wieczorem olśnić wszystkich gości. Robienie zakupów stacjonarnych może być utrudnione, dlatego warto poświęcić jeden wieczór na mały shopping online.

Pomyśl o sobie do 13.12 by mieć pewność, że zamówione ubrania przyjdą na czas.  

Pakowanie prezentów

Jeśli już wszystkie prezenty dotarły na czas, warto skupić się na ich starannym zapakowaniu. Ładnie opakowany prezent to podwójna radość. Warto poświęcić na to nieco więcej czasu, niż tylko włożenie prezentów do ozdobnych torebek! Efekt będzie zdumiewający.

Prezenty zapakuj przed 20.12 i dobrze ukryj!

Czas na sprzątanie

Obiecaj sobie i mi, że nie zostawisz generalnych porządków na dzień przed świętami! W tym dniu będziesz mieć przecież jeszcze gotowanie i pieczenie! Weekend przed świętami to najlepszy czas na większe porządki, których efekt utrzyma się do świąt. Pamiętaj, że jeśli nie umyjesz przed świętami okien, to świat się nie zawali!  Zrób tyle,na ile wystarczy czy sił, by w święta nie martwić się zakwasami po szorowaniu podłogi!

Co ja ugotuję?

Dobrze, że menu wigilijne jest określone, co bardzo ułatwia wybór dań na świąteczne dni. Jednak ostateczną listę zakupów zrób wcześniej i udaj się na zakupy, by kupić wszystkie niezbędne rzeczy. Pamiętaj, że przed świętami w sklepach jest wzmożony ruch, więc warto zrobić to wcześniej by nie marnować czasu na stanie w kolejkach.  Na ostatnią chwilę zostaw tylko to, co nie można kupić szybciej ze względu na termin przydatności i wybierz się po nie do osiedlowego sklepu.

Deadline przed 18.12

Wypiek roku

Wykwintne torty, tradycyjne serniki i oczywiście pierniki. To zadanie nie dla mnie. W tym roku planuję zaskoczyć gości cynamonowymi bułeczkami, które idealnie pasuję do klimatu świąt oraz są przepyszne!  Przepis jest prosty, ale rozłożony w czasie, jednak zdecydowanie warto poświęcić mu czas! A znajdziecie go tutaj: https://www.mojewypieki.com/przepis/buleczki-cynamonowe-a-la-cinnabons

Dzień przed Wigilią