Inauguracja 2021 roku na swój sposób była wyjątkowa, huczne bale zastąpiły mini domówki w gronie najbliższych, eleganckie suknie zostały w szafie, a wygodne dresy zyskały na popularności. Pocieszający jest tylko fakt, że w tym roku wróciła zima i bez wyprawy w góry można nacieszyć się śniegiem.  Gdy wszystko wokół jest zamknięte przez pandemię, można bardziej skupić się na tym, co dzieje się w domu. Szczepionki to powie nadziei na powrót do normalności, ale zanim się to stanie może upłynąć jeszcze trochę czasu. Warto więc zadbać o to, by w swoim domu czuć się komfortowo, a może w tym pomóc odświeżone wnętrze zgodnie z najnowszymi trendami.

KOLOR ROKU 2021 WEDŁUG PANTONE

Nadzieja i siła to symbolika kolorów Pantone 2021 roku. Kolor Illuminating Yellow ma budzić nadzieję, na lepszą i bardziej kolorową przyszłość oraz ma być światłem w ciemnym tunelu, do którego trafiliśmy. Ponadto badania prowadzone nad kolorami przez Instytut Pantone wykazują, że odcienie żółtego budzą w ludziach pozytywne emocje. Drugim kolorem tego roku został Ultimate Grey  – kolor szary ma dać siłę do przetrwania pandemicznych czasów oraz być symbolem odporności. Kolor inspirowany jest naturą, a dokładniej skałami, które są wśród nas od milionów lat i przetrwały nawet najcięższe czasy.

W swojej codzienności otaczaj się tymi kolorami, by czerpać od nich energię. Kolor szary to doskonała baza dla ścian, czy większych mebli tapicerowanych. Natomiast kolor żółty świetnie sprawdzi się w postaci dodatków: dekoracyjnych poduszek, świec lub wazonów.

(fot. Pantone)

Trendy wnętrzarskie 2021 – welur i velvet

Moda na aksamitne tkaniny zaczęła się już w 2020 roku. Ten rodzaj tkanin sprawia, że każde wnętrze nabiera niewymuszonej elegancji, nadając im nuty luksusu. Tkaniny welurowe i velvetowe charakteryzują się przyjemną w dotyku strukturą. Ponadto występują w bardzo szerokiej palecie kolorów, gdzie możesz spotkać nietuzinkowe odcienie różu, zieleni, błękitu, czy nawet koloru żółtego. 

Przedstawione tkaniny tapicerskie doskonale sprawdzą się jako obicie mebli w salonie: narożników, sof oraz foteli, jak i tych w sypialni: łóżka, panelu ściennego, czy krzesła do toaletki.

Welury i velvety równie dobrze sprawdzają się w akcesoriach dekoracyjnych, możesz z nich wykonać poduszki, zasłony lub narzuty.

(fot. Mirjan24)

Styl Japandi – co to znaczy?

Styl Japandi to połączenie designu japońskiego i skandynawskiego. Cechą wspólną tych dwóch stylów jest zamiłowanie do minimalizmu oraz naturalnych materiałów.  Ponadto w stylu Japońskim najważniejsza jest funkcjonalność, a dla stylu skandynawskiego przytulność – czy takie połączenie nie brzmi idealnie? We wnętrzach Japandi będą dominować jasne i stonowane kolory, mogą to być szarości, beże oraz delikatnie odcienie zieleni. Ponadto nie może zabraknąć dodatków, które będą nawiązywać do natury np. wiklinowe kosze, pledy zawieszone na gałęziach drzew lub meble z widoczną fakturą drewna. Natomiast przytulność osiągniesz dzięki kocom, poduszkom oraz dywanom.

(fot. Pinterest)

Jeśli już wiesz, co oznacz styl Japandi, to czy zastosujesz go w swoich wnętrzach? Daj znać w komentarzu!